Zaprojektuj swój uśmiech dzięki Digital Smile Design

Kształt, wielkość, odcień zębów mogą całkowicie odmienić wygląd twarzy i uśmiechu. Mogą dodać uroku i pewności siebie, co przekłada się na lepsze samopoczucie i relacje z innymi ludźmi! Czasem jest tak, że mamy zdrowe zęby, ale nie jesteśmy do końca zadowoleni z ich wyglądu. Brzmi znajomo? Czy jest tak, że chciałbyś poprawić wygląd swoich zębów, ale nie wiesz czy efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania?

Z rozwiązaniem przychodzi technologia Digital Smile Design (DSD). Czym jest DSD? To komputerowe projektowanie uśmiechu na podstawie realnego zdjęcia oraz video uśmiechu Pacjenta.

Komputerowe projektowanie uśmiechu - zdj. Google Images

 

Efekt leczenia przed rozpoczęciem

W trakcie pogłębionego wywiadu z Pacjentem lekarz stara się dowiedzieć możliwie jak najwięcej na temat cech osobowości Pacjenta i jego wyobrażenia o idealnym uśmiechu. Następnie wykonuje serię zdjęć i nagrań video, by uchwycić wszelkie szczegóły relacji ułożenia ust, zębów, dziąseł i warg w trakcie mówienia, uśmiechania się czy okazywania emocji. Taka wizyta może potrwać nawet 1,5 godziny, ale to podstawa do dalszego działania.

Zebrany materiał jest następnie poddawany szczegółowej analizie komputerowej, polegającej na nałożeniu na zdjęcie osi symetrii, zmierzenia wielkości zębów, rozstawu. Lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy. W dalszej kolejności tworzone są modele, tzw. mock up’y przedstawiające uśmiech po wprowadzeniu estetycznych korekt. Modele te mogą być konsultowane z Pacjentem, a po ich akceptacji powstaje kompleksowy plan leczenia.

Końcowym etapem jest praca laboratorium protetycznego, które przygotowuje wzór uśmiechu gotowego do przymiarki (przeczytaj artykuł na temat licówek).

Kompleksowe działanie

Leczenie estetyczne często wymaga wcześniejszego zaangażowania innych specjalistów jak np. ortodonta czy chirurg. Są to etapy działania stanowiące część całego planu leczenia.

W Apolonia Med Pacjenci są zawsze leczeni holistycznie – jest więc dla nas naturalne, że lekarze wąskich specjalizacji ściśle ze sobą współpracują, czego efektem końcowym jest zdrowy i piękny uśmiech oraz zadowolenie Pacjenta.

Udostępnij