Co możesz zrobić dla swojego piękna przed ślubem?

Przed nami wiosenne i letnie miesiące, które zwyczajowo wypełnione są po brzegi ceremoniami ślubnymi. Jeśli to właśnie Ty chcesz być olśniewającą Panną lub Panem Młodym, Świadkową lub Świadkiem czy też gościem weselnym – przeczytaj koniecznie jakie zabiegi stomatologiczne i estetyczne w szybki sposób mogą poprawić Twój wygląd przed tym wyjątkowym dniem!

Olśniewający uśmiech

Jeśli do ślubu pozostało Ci sporo czasu (rok, półtorej, dwa lata), warto w pierwszej kolejności wybrać się do stomatologa na przegląd i higienizację oraz by omówić jakiego rodzaju leczenie byłoby wskazane w Twoim przypadku. Być może Twój uśmiech wymaga korekty wady zgryzu – jeśli więc masz dużo czasu, możesz podjąć pełne leczenie ortodontyczne. Doświadczony ortodonta powie Ci dokładnie ile czasu będzie ono trwało. Jeśli masz prawidłowo ustawiony zgryz, ale Twoje zęby są delikatnie nierówne, w ciągu kilku-kilkunastu tygodni możesz je wyprostować dzięki przezroczystym aparatom typu clear-aligner. To bezbarwne, wymienne nakładki, które prostują Twoje zęby pozostając w zasadzie niezauważonymi.

A jeśli masz proste zęby i zgryz, ale nie zadowala Cię ich wygląd – wspólnie ze swoim stomatologiem - możesz zaplanować wykonanie korekt estetycznych. Wymiana starych, żółtawych lub szarawych wypełnień, wybielanie zębów, wyrównanie brzegu siecznego, licówki – wystarczy, że zgłosisz się do Apolonia Med na minimum dwa miesiące przed planowaną ceremonią. Tyle czasu wystarczy, by zaprojektować Ci i stworzyć wymarzony uśmiech.

Zdj. Google Images

 

Odmłodzona i odświeżona skóra

Zabiegi kosmetyczne (oczyszczanie, maseczki) mogą nie być wystarczające. Dlatego też należy pomyśleć o konsultacji u lekarza medycyny estetycznej, który oceniając stan zdrowia tkanki skórnej, zaproponuje Ci zabieg medyczny. Być może, by poprawić wygląd skóry i dogłębnie ją odżywić, będzie to seria peelingów odpowiednimi kwasami, mezoterapia igłowa z koktajlem witaminowym czy też terapia osoczem bogatopłytkowym (zwana również wampirzym liftingiem). Serię takich zabiegów najlepiej wykonać mniej więcej dwa miesiące przed planowaną datą ślubu. Można zdecydować się również na wypełnienie bruzd kwasem z toksyny botulinowej czy korektę kształtu ust i czerwieni wargowej kwasem hialuronowym. Efekt wypełnień będzie w pełni widoczny mniej więcej po trzech tygodniach od wykonania zabiegu.

Pamiętaj! Tego typu zabiegi wykonuj zawsze u lekarza medycyny estetycznej, nigdy w gabinecie kosmetycznym! Lekarz używający najlepszych preparatów jest gwarantem bezpieczeństwa wykonania zabiegu i uniknięcia powikłań, których skutki wizualne mogłyby zrujnować ten jeden jedyny, wymarzony dzień w życiu.

 

Zdrowe nawyki żywieniowe

Na rozpoczęcie zdrowego odżywiania nigdy nie jest za późno. Każdy moment jest dobry. Pamiętaj, że celem diety nie zawsze jest (i nie tylko musi być) zrzucenie zbędnych kilogramów. Prawdą jest stwierdzenie, że "jesteśmy tym, co jemy". Zdrowe i lśniące włosy, nawilżona i jędrna skóra, mocne paznokcie, cera pełna blasku, kondycja zębów i dziąseł - nic tak nie poprawi ich wyglądu jak dostarczanie do organizmu odpowiednich witamin i minerałów. To, co jemy, wpływa również na nasze samopoczucie! Pomyśl więc o spotkaniu z dietetykiem, który zaproponuje Ci indywidualnie skomponowaną dietę, zgodną z tym, czego potrzebuje Twój organizm!

Udostępnij
Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram