FB
FB

Szkło powiększające

Stomatologia mikroskopowa to nowoczesna metoda leczenia uszkodzonych zębów, która zapewnia skuteczność dzięki precyzji pracy. Dokładność ta przekłada się z kolei na bezpieczeństwo Pacjenta.

Stomatologia mikroskopowa, zwana endodoncją mikroskopową, wspomaga proces diagnozowania i leczenia zębów, zwłaszcza o nietypowej anatomicznej budowie korzeni.

Dzięki mikroskopowi z łatwością można zlokalizować i opracować kanał zęba oraz struktury niewidoczne gołym okiem. W powiększeniu stomatolog ma możliwość bardzo dokładnego przygotowania zębów pod późniejsze prace protetyczne takie jak m.in. korony, mosty a nawet licówki. Tak szczegółowe przygotowanie przekłada się następnie na trwałość i walory estetyczne wykonanej protetyki.

 

Jak wygląda leczenie pod mikroskopem?

Podczas leczenia mikroskopowego, Pacjent znajduje się w pozycji leżącej, bo taka zapewnia najlepszy dostęp i pozwala lekarzowi na ergonomiczną pracę. Sam zabieg leczenia endodontycznego jest często długi więc taka pozycja zapewnia komfort Pacjentowi i lekarzowi.

W czasie leczenia mikroskopowego Pacjentowi zakłada się tzw. koferdam, czyli cienką, najczęściej lateksową membranę, w której stomatolog wycina otwór dla leczonego zęba. Ząb ten ujmowany jest w klamrę dobieraną do wielkości i kształtu zęba. Pozostałe części membrany naciągane są na ramkę umieszczaną wokół ust pacjenta.

Po co to wszystko? By wyizolować leczony ząb od kontaktu ze śliną - język i gruczoły zostają pod membraną. W ślinie mogą znajdować się bakterie zbierane z innych części jamy ustnej, które nie mogą dostać się do otwartego kanału zębowego.

Zalety leczenia pod mikroskopem

Dzięki mikroskopowi, stomatolog przeprowadzający leczenie kanałowe nie musi się kierować wyłącznie zdjęciem rtg i swoją wiedzą. Mikroskop pozwala dostrzec każdy szczegół lub odstępstwo od książkowej normy.

Skuteczność leczenia kanałowego w dużej mierze zależy od dobrego pola widzenia. Wyobraź sobie, że wnętrze zęba to komora o średnicy mniej więcej 4mm, a w niej znajduje się kilka ujść kanałów o przekroju ułamka milimetra! To właśnie one podlegają leczeniu! Nawet najbardziej sprawne oko nie jest w stanie pracować precyzyjnie bez odpowiedniego powiększenia.

Poza usprawnieniem odnalezienia umiejscowienia kanałów korzeniowych zęba, mikroskop zwiększa i doświetla pole zabiegowe. To z kolei pozwala na dokładne usunięcie z kanałów starych materiałów czy złamanych narzędzi chirurgicznych, umożliwia pozostawienie nienaruszonej kości i struktury korzenia. Przede wszystkim jednak znacząco przyspiesza diagnozę skomplikowanych chorób miazgi zębowej.

A Apolonia Med pracujemy na najwyższej klasy mikroskopie Global Surgical Corporation - ten sprzęt zapewnia największy komfort i leczenie na światowym poziomie. 

Udostępnij
Umów wizytę online